• Hiporehabilitace ve Stáji Vitality
  • Hiporehabilitace ve Stáji Vitality

Hipo akce

HIPOVÍKEND

Od roku 2013 se tato akce stala tradiční a velmi očekávanou součástí života v naší Stáji Vitality. Ve spolupráci s Penzionem Ovečka se snažíme aby tento víkend byl naplněn radostí, smíchem a krásnými zážitky. Nově jsme uspořádali v roce 2017 také Hipovíkend pro dospělé, který předčil veškerá očekávání. Jsme rádi, že se k nám klienti na tuto akci opakovaně vracejí, ale rádi vidíme mezi námi i nové tváře.

Chcete udělat něco pro zdraví a radost svou i svých dětí? Tak AHOJ na některém v námi pořádaných Hipovíkendu.

HIPOVÍKEND 2013
První víkend v červenci se uskutečnilo aktivní hiporehabilitační setkání rodičů s dětmi, pro které je hiporehabilitace vhodnou terapeutickou nebo podpůrnou metodou. Páteční odpoledne patřilo seznámení se, povídání o hiporehabilitaci a aktivitách s koníčky, které mají příznivý vliv na psychiku i motoriku lidského organismu. V příjemném rodinném zázemí Penionu Ovečka proběhly  ranní a večerní cvičeníčka jak pro rodiče, tak i děti, kde se mohli seznámit se základy jogy a její využití v denním životě. Sobota už patřila dvou-fázovým praktickým terapeutickým lekcím na koníčcích ve stáji Vitality Slezsko. Večer jsme protáhli tělíčka v bazéně v Bystřici a chutná večeře v podání skvělých kuchařů z penzionu jen zakončila příjemně prožitý den. Rodiče využili možnosti vyzkoušet si  účinky moderních holistických technik a tachyonového kokonu. Slunečnou neděli jsme prožili opět na koňských hřbetech skvělé Docy a Ninky. Setkání různých dětí bylo velmi interaktivní a poučné pro všechny zúčastněné. Odpoledne nezbývalo nic jiného než se rozloučit a rozjet se do svých domovů se spoustou nových informací, zkušeností, zážitků a jistoty, že jsme udělali něco pro zdraví i radost nás všech. A nejmilejším hodnocením naší práce byla sms z Bratislavy: ,,Domov zme došli dobre, malý sa chce presťahovať za Ninkou, len zbalíme ocina a bývať buděme v tej Ovečke v Nýdku ".

Těšíme se za rok na viděnou.


NA KONÍKU ZA ZDRAVÍM S MÁMOU A TÁTOU

19.9.2013 proběhla v našem jezdeckém areálu akce pořádaná poradnou Rané péče Lydie Slezské Diakonie v Českém Těšíně, která přivítala maminky, tatínky a dětské klienty. Všichni si poslechli povídání fyzioterapeutky Stáni Valicové k tématice hiporehabilitace a měli možnost si procítit terapeutický vliv koně na vlastní kůži. Tento zážitkový seminář se těší oblibě již 3 rokem a jak se ukázalo, má co nabídnout nejen v oblasti terapií malých klientů, ale komplexně celé rodiny. Raná péče je terénní služba, popřípadně doplněná forma ambulantní služby, která poskytuje dítěti a rodičům dítěte ve věku do 7 let, které je zdravotně postižené, nebo jehož vývoj je ohrožen v důsledku nepříznivého zdravotního stavu, pomoc, která je zaměřena na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte s ohledem na jeho specifické potřeby. Například: výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí." Těšínská poradna pod vedením Jany Kadlubcové patří k těm vyhledávaným a my jsme rádi, že se nám společně zase jednou podařila dobrá věc.


MIKULÁŠ NA KONI

Prosinec nasál vánoční atmosféru a my jsme se nechali unášet koledami, které nám přišli zazpívat kamarádi z denního stacionáře Radost, Paprsek a Lydie. Za zvuku rolniček a cinkání podkov jsme společně strávili předvánoční čas a připravili pro naše klienty projížďky bryčkou s čertovskou posádkou. Děkujeme sponzorům za sladké drobnosti pro děti a za rok zase na viděnou při "pekelné jízdě s andělským chorálem".


Kalendář akcí

zobrazit další akce

Aktuálně

Otevření služeb (30.04.2021)

AKTUÁLNĚ OTEVŘENO


Informace pro klubové hráče SK VITALITY (oddíl BADMINTON) (29.04.2021)

SPOUŠTÍME VENKOVNÍ KONDIČNÍ PŘÍPRAVU PRO DĚTI SK VITALITY


zobrazit další aktuality

Doporučujeme

Virtuální prohlídka našich areálů

Penzion Ovečka

 Banner bowling


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: