• Hiporehabilitace ve Stáji Vitality
  • Hiporehabilitace ve Stáji Vitality

Hipo akce

HIPOVÍKEND

Od roku 2013 se tato akce stala tradiční a velmi očekávanou součástí života v naší Stáji Vitality. Ve spolupráci s Penzionem Ovečka se snažíme aby tento víkend byl naplněn radostí, smíchem a krásnými zážitky. Nově jsme uspořádali v roce 2017 také Hipovíkend pro dospělé, který předčil veškerá očekávání. Jsme rádi, že se k nám klienti na tuto akci opakovaně vracejí, ale rádi vidíme mezi námi i nové tváře.

Chcete udělat něco pro zdraví a radost svou i svých dětí? Tak AHOJ na některém v námi pořádaných Hipovíkendu.

HIPOVÍKEND 2013
První víkend v červenci se uskutečnilo aktivní hiporehabilitační setkání rodičů s dětmi, pro které je hiporehabilitace vhodnou terapeutickou nebo podpůrnou metodou. Páteční odpoledne patřilo seznámení se, povídání o hiporehabilitaci a aktivitách s koníčky, které mají příznivý vliv na psychiku i motoriku lidského organismu. V příjemném rodinném zázemí Penionu Ovečka proběhly  ranní a večerní cvičeníčka jak pro rodiče, tak i děti, kde se mohli seznámit se základy jogy a její využití v denním životě. Sobota už patřila dvou-fázovým praktickým terapeutickým lekcím na koníčcích ve stáji Vitality Slezsko. Večer jsme protáhli tělíčka v bazéně v Bystřici a chutná večeře v podání skvělých kuchařů z penzionu jen zakončila příjemně prožitý den. Rodiče využili možnosti vyzkoušet si  účinky moderních holistických technik a tachyonového kokonu. Slunečnou neděli jsme prožili opět na koňských hřbetech skvělé Docy a Ninky. Setkání různých dětí bylo velmi interaktivní a poučné pro všechny zúčastněné. Odpoledne nezbývalo nic jiného než se rozloučit a rozjet se do svých domovů se spoustou nových informací, zkušeností, zážitků a jistoty, že jsme udělali něco pro zdraví i radost nás všech. A nejmilejším hodnocením naší práce byla sms z Bratislavy: ,,Domov zme došli dobre, malý sa chce presťahovať za Ninkou, len zbalíme ocina a bývať buděme v tej Ovečke v Nýdku ".

Těšíme se za rok na viděnou.


NA KONÍKU ZA ZDRAVÍM S MÁMOU A TÁTOU

19.9.2013 proběhla v našem jezdeckém areálu akce pořádaná poradnou Rané péče Lydie Slezské Diakonie v Českém Těšíně, která přivítala maminky, tatínky a dětské klienty. Všichni si poslechli povídání fyzioterapeutky Stáni Valicové k tématice hiporehabilitace a měli možnost si procítit terapeutický vliv koně na vlastní kůži. Tento zážitkový seminář se těší oblibě již 3 rokem a jak se ukázalo, má co nabídnout nejen v oblasti terapií malých klientů, ale komplexně celé rodiny. Raná péče je terénní služba, popřípadně doplněná forma ambulantní služby, která poskytuje dítěti a rodičům dítěte ve věku do 7 let, které je zdravotně postižené, nebo jehož vývoj je ohrožen v důsledku nepříznivého zdravotního stavu, pomoc, která je zaměřena na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte s ohledem na jeho specifické potřeby. Například: výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí." Těšínská poradna pod vedením Jany Kadlubcové patří k těm vyhledávaným a my jsme rádi, že se nám společně zase jednou podařila dobrá věc.


MIKULÁŠ NA KONI

Prosinec nasál vánoční atmosféru a my jsme se nechali unášet koledami, které nám přišli zazpívat kamarádi z denního stacionáře Radost, Paprsek a Lydie. Za zvuku rolniček a cinkání podkov jsme společně strávili předvánoční čas a připravili pro naše klienty projížďky bryčkou s čertovskou posádkou. Děkujeme sponzorům za sladké drobnosti pro děti a za rok zase na viděnou při "pekelné jízdě s andělským chorálem".Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: