• Hubertova jízda
  • Hubertova jízda

Hubertova jízda

2017

Když si podzim oblékne svůj barevný kabát, přichází čas ukončení jezdecké sezóny.  K tomu  neodmyslitelně patří Hubertova jízda. Ta letošní se uskutečnila dne  28.10.2017.
V 10 hod  dopoledne .se sešlo 31 dvojic a to opravdu skalních jezdců, protože počasí nepřálo a terén byl velmi podmočený předchozím vytrvalým  deštěm. Ten nás už po trase neprovázel a tak se zpočátku  obávaná jízda změnila v příjemnou vyjížďku podzimní Beskydskou krajinou. Hon za symbolickou liškou, kterou letos  oblékla Sylva Orszuliková  s J. Beem vedl Mastr Jana Adamcová na Arance. Pozvání přijali jezdci ze stájí našeho regionu, ale i soukromé dvojice z okolí. Zkušení matadoři, ale i nováčci. Atmosféra byla přátelská a konec houfu uzavírala Stáňa Valicová na Dámičce a Klára Valicová s Narni ve funkci „ sběrači mrtvol“. Na závěr honu proběhlo Halali, kde měli jezdci na zavěšeném laně zachytit ve cvalu liščí ocas, který se skrýval mezi klobásami a čokoládovými lákadly. Vítězem se stala Renáta Kováčová na Koni Bona. Úplným zakončením pak byl soud jezdců, kde byly žalobcem navrhnuty  tresty za všechny prohřešky , které během jízdy byly spáchány. Neunikl nikdo. Užili jsme si spoustu legrace a těšíme se zase za rok.

Na viděnou za dusotu koňských kopyt.

Tým stáje Vitality

2016

Tradiční Hubertova jízda se letos konala 22. 10. Trasou vendryňských a bystřických luk se vydalo 20 startujících a samozřejmě nemohl chybět nutný doprovod. 
Ač v předešlých dnech vytrvale pršelo, v sobotu se počasí umoudřilo a dokonce nám vysvitlo sluníčko. Díky podmáčenému terénu byla letošní trať náročnější. 
Liška, kterou představoval Ivo Valica na Aratovi, provedla stíhající houf jezdců a koní bezpečně zvolenou trasou. Pronásledující skupinu pak vedla Sylva Orszuliková na Pretoria Pegasovi ve funkci Mástra. Celou skupinu uzavírala Markéta Zwyrtková na Galaxy, která se starala o to, abychom žádného opozdilce na trase nezapomněli. 
Liščí ohon nakonec ukořistila Veronika Sližová. 
Po samotné jízdě, v kryté hale jízdárny, zasedal ctihodný soud, který měl za úkol spravedlivě posoudit prohřešky jednotlivých účastníků letošní Hubertovy jízdy na trati. Hlavním žalobcem byla Sylva Orszulíková, obhájcem potom Stáňa Valicová. Na hlavním soudci, kterým byla Andrea Muchová, zůstalo spravedlivě vynést rozsudek nad každým účastníkem. 
Všichni letošní honci zvládli jak trasu, tak následný soud bez větších újem na zdraví či cti a my se na všechny těšíme zase v příštím roce. 

Fotogalerii z letošní hubertovy jízdy naleznete ZDE

2014

Podzim zaklepal na dveře a příroda se zabarvila do pestrého kabátu. 18.10. 2014 byl tím správným dnem  na rozloučení se s jezdeckou sezónou. V duchu tradice Stáj Vitality Slezsko uspořádala Hubertovu jízdu. Honu na lišku se zúčastnilo 28 koní a to jak z naší stáje, tak kamarádi z okolí. Po dvou  hodinovém stíhání symbolického lišáka (Ivoše Valicy na koni Arat) prosluněnými vendryňskými loukami a lesy, po nezbytné přestávce a posilnění, nadešel čas Halali. Následovalo překonání  přírodních překážek v živém tempu a očekávalo se vyvrcholení. O vyhození lišky se postaral ,,mástr honu,, Sylva Orszuliková na svém koni Pegas, která citlivě provedla všechny zúčastněné k cíli. Liščin ohon se podařilo jako první chytit jezdkyni JK Vitality Slezsko Markétě Šulákové na naší bohatýrce Soni.
Po té zasedal soud, kde byli jezdci odsouzeni  ,,slavným soudem,, Stáňou Valicovou za prohřešky, které byly na trase pečlivě zaznamenávány naším žalobcem Luckou Wawrzyczkovou na svém hřebci Jebeth , ta rovněž uzavírala pole jezdců a dohlížela na opozdilce. Bezpečnostní hlídku a občerstvení zajistili Lenka Turoňová se Stáňou. Letošní sportovní sezoně je u nás na Vitality odzvoněno a všichni se těšíme na tu příští.  Zase s Vámi všemi, kdo jste přispěli k dobré náladě a pohodové vyjížďce.

Za rok na viděnou.

Celou fotogalerii z letošní Hubertovy jízdy naleznete ZDELogo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: