• Jízdárna Bystřice
  • Jízdárna Bystřice

Sport hendikepovaných

" Cesta, kde nejsou překážky obvykle nikam nevede."

Patří to k naší lidské podstatě, že se učíme na základě porovnávání protikladů a hledání rovnováhy ve světě fyzickém, emocionálním i duchovním.
A tak není divu, že často zásadní události (ať už milé, úspěšné, kritické či fatální) mění úroveň našeho myšlení buďto směrem k uvědomění, poznání a pochopení nebo naopak k chaosu. Často nahlížíme na změny jako na nepříjemnosti, které narušují naši zaběhnutou rovnováhu.

Nedokážeme změnit osudové události v minulosti nebo budoucnosti, ale umíme zlepšit kvalitu přítomného okamžiku, vykouzlit úsměv, radost i zlepšení zdravotního stavu.

Nabízíme:

  • aktivní relaxaci na koni
  • sportovní zařazení do odvětví paradrezury, paravoltiže
  • rekreační westernové ježdění dle stupně hendikepu
  • techniky dle Gunduly Hauser, Dana Millmana
  • zlepšení životního stylu

Jednou z našich dlouholetých kamarádek a klientek je Markéta (Markytánka) Sidková.
Bronzová medailistka z paraolympiády v Pekingu, čtvrtá v Londýně, držitelka pěkné sbírky medailí z mistrovství světa i evropy. Ty tuzemské už ani nepřibalila. Skromná vysokoškolačka, kterou rozhodně nenajdete truchlit nad nespravedlností osudu doma. Najít volný čas funkcionářky olympijského výboru uprostřed sezóny nebylo vůbec snadné a i tak byla její návštěva spojená s lehčím tréningem v naší jezdecké hale, která měří pouhých 40 m oproti 70-ti m vzdálenosti, kterou ženy běžně střílí na závodech. Po  krátké instruktáži si i  naši cvičitelé mohli vyzkoušet tuto olympijskou disciplínu, ale ukázalo se, že tento sport není vůbec jednoduchý. Natáhnout tětivu sportovního luku, který si cestuje s Markétkou  po světě prověřilo nejeden biceps stájového osazenstva.
A co bylo dál? Odložili jsme vozíček, který mohl osiřet v rohu stáje a vyrazili jsme na relaxační vyjížďku do přírody. Ninčiny nohy dovolily Markytánce projít místy, které jsou pro ni na vozíčku nedosažitelné. Kráčet nad kořeny stromů, proběhnout se s světrem na lících po louce a brouzdat nad potokem uprostřed tekoucí vody nad splavem. Jsou chvíle, které pomohou zapomenout na starosti běžného života a ještě přidají něco pro zdraví.
Jízda na koni, patří k nim. Nenechte se zlomit nepřízní osudu, jsme tady pro vás my i čtyřnozí kamarádi ze stáje Vitality Slezsko. Možná jsme bezmocní změnit některé fatální události, ale o svém prožitém čase tady a teď rozhodujete sami.

Na brzkou viděnou
Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: