• Jízdárna v Bystřici
  • Jízdárna v Bystřici
  • Jízdárna v Bystřici

Výstava v polském Zakrzowie

která slavila 10. výročí byla letos poprvé slavnostně prezentovaná v nejnovějším jezdeckém  areálu v Polsku, který byl vybudován ve spolupráci s Evropskou unií v Zakrzowie nedaleko Opola.

Tento unikátní komplex víceúčelových hal s pískovým povrchem, kongresovým sálem a moderním zázemím byl slavnostně otevřen výstavou ,,Izby Rolniczej,,, kde byla vystavována nejnovější technika využívaná v zemědělství od kombajnů, nakládačů, kultivátorů, přepravních vozidel až po luxusní automobily.

Hospodářská zvířata ,ale hlavně koně patřily k těm nejnavštěvovanějším programům dvoudenního zemědělského svátku, na kterém byli přítomní hejtmanové, konsul z Číny, ambasador z Ruska a další významní hosté z polského politického dění.

Za Českou republiku přijali pozvání Stáj Vitality Slezsko, s.r.o. pod vedením Stáni Valicové a stáj Pharlap  Pavla Holešovského. Mezi plemeny polských pracovních koní, plemenných hřebců a ukázky skvělé drezurní úlohy vicemistryně Polska v r. 2013  Žanety Skowronske se předvedli na výstavě i představitelé českého teplokrevníka ze stáje Pharlap, sedmiletá  klisna Lanette  a čtyřletý valach Calvero , kteří reprezentují stáj v parkurovém skákání.

Rekreační stáj Vitality Slezsko pak předvedla představitelku Irského Tinkera Do van de Tukker po Angello, zde je toto plemeno využíváno k hiporehabilitaci a aktivitám s koňmi a také welsh coba Danaway Pegasus po Pegas, který je všestranným koníkem užíván jak v parkurovém skákání dětí a mládaže tak i v jednospřeží, které prezentoval v Polsku. Svým projevem zaujal pořadatele natolik, že slavnostně zahajoval nedělní hlavní program a stali se spolu se strakatou ,,Do,, alias Narni miláčky výstavy. Ne náhodou si vybrali artisté smyčcového kvarteta ke svému kratičkému koncertu vážné hudby právě prostor před  boxy Vitalanských koní, které skvěle reprezentovaly stáj  spolu se Stáňou Valicovou a Lucii Wawrzyczkovou.  Měli jsme možnost prezentovat aktivity celé společnosti Vitality Slezsko i v moderním  kongresovém sále a mise našich delegátů byla splněna na jedničku s hvězdičkou. 

Vyvrcholením  bylo čestné ocenění naší výpravy  a předání trofeje Jezdeckého klubu Lewada z rukou 12-násobného mistra Polska v drezůře a prvního účastníka finále světového poháru mistrů  p. Andrzeje Salackého – prezidenta společnosti. Odvezli jsme si ocenění pro vystavovatele koní,  ale hlavně skvělé zážitky  a spoustu nově navázaných přátelských vztahů.

Jezdecké centrum na špičkové úrovni vzniklo za účelem  pořádání vrcholných jezdeckých soutěží na evropské i světové úrovni.  Těšíme se na příští sportovní zážitky v nedalekém  polském Zakrzowie,
 na přátelská setkání a počínající spolupráci, která jistě přispěje k pozvednutí jezdecké úrovně v Moravskoslezském kraji. 

Stáňa ValicováLogo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: