• Indiánské léto na koni Bystřice
  • Projížďka na koni Bystřice

Novoroční turnaj

Turnaj 14. 1. 2017

Dne 14. 1. 2017 se konal již 10. jubilejní ročník Novoročního turnaje. Tradičně se sešlo 32 amatérských párů ve věku od 14 do 75 let. Po zahájení a seznámení se systémem hry bylo rozestaveno 8 nasazených párů. Vzájemné zápasy ve všech osmi skupinách probíhaly na šesti kurtech. Základní část byla odehrána dle předpokladů a favorité postoupili do dalších vyřazovacích bojů. Pouze skupina H byla velice vyrovnaná a nasazený pár Pavol Baroniak a Daniel Roman nepostoupili do dalších bojů o vítězství v turnaji.
Vyřazovací zápasy pokračovaly až do pozdního odpoledne a hojné obecenstvo obdivující amatérský tenis pomalu začínalo tipovat vítěze. Jasnými favority se jevili bratři Saganové, kteří tento turnaj již třikrát vyhráli. V závěru turnaje jsme se dočkali krásné podívané, kdy se na prvním kurtu hrálo finále a na kurtu druhém finále útěchy, které nakonec  vyhrál pár Karel Keblušek a Rudolf Pščolka nad párem Pavel Baroniak a Daniel Roman. Na třetím místě skončili shodně bratři Miloš a Mirek Jadamusovi s párem Rostislav Ondráček a Miroslav Skácel, kterému je téměř 75 let (velmi obdivuhodný a neuvěřitelný výkon - smekáme Mirku!!!).
Ve výborné atmosféře proběhlo i finále turnaje, ve kterém  nakonec pár ze Slovenska Igor Laš a Vladimír Majerík podlehli favorizovanému braterskému týmu ve složení Jan a Vladimír Saganovi. Ti po vyhlášení výsledku strávili ještě dlouhou chvíli na kurtu a vychutnávali si radost ze svého čtvrtého vítězství. Následná volná zábava pokračovala dlouho do noci v naší vitální restauraci.