• Jízdárna Bystřice
  • Jízdárna Bystřice

Sport hendikepovaných

" Cesta, kde nejsou překážky obvykle nikam nevede."

Patří to k naší lidské podstatě, že se učíme na základě porovnávání protikladů a hledání rovnováhy ve světě fyzickém, emocionálním i duchovním.
A tak není divu, že často zásadní události (ať už milé, úspěšné, kritické či fatální) mění úroveň našeho myšlení buďto směrem k uvědomění, poznání a pochopení nebo naopak k chaosu. Často nahlížíme na změny jako na nepříjemnosti, které narušují naši zaběhnutou rovnováhu.

Nedokážeme změnit osudové události v minulosti nebo budoucnosti, ale umíme zlepšit kvalitu přítomného okamžiku, vykouzlit úsměv, radost i zlepšení zdravotního stavu.

Nabízíme:

  • aktivní relaxaci na koni
  • sportovní zařazení do odvětví paradrezury, paravoltiže
  • rekreační westernové ježdění dle stupně hendikepu
  • techniky dle Gunduly Hauser, Dana Millmana
  • zlepšení životního stylu

Jednou z našich dlouholetých kamarádek a klientek je Markéta (Markytánka) Sidková.
Bronzová medailistka z paraolympiády v Pekingu, čtvrtá v Londýně, držitelka pěkné sbírky medailí z mistrovství světa i evropy. Ty tuzemské už ani nepřibalila. Skromná vysokoškolačka, kterou rozhodně nenajdete truchlit nad nespravedlností osudu doma. Najít volný čas funkcionářky olympijského výboru uprostřed sezóny nebylo vůbec snadné a i tak byla její návštěva spojená s lehčím tréningem v naší jezdecké hale, která měří pouhých 40 m oproti 70-ti m vzdálenosti, kterou ženy běžně střílí na závodech. Po  krátké instruktáži si i  naši cvičitelé mohli vyzkoušet tuto olympijskou disciplínu, ale ukázalo se, že tento sport není vůbec jednoduchý. Natáhnout tětivu sportovního luku, který si cestuje s Markétkou  po světě prověřilo nejeden biceps stájového osazenstva.
A co bylo dál? Odložili jsme vozíček, který mohl osiřet v rohu stáje a vyrazili jsme na relaxační vyjížďku do přírody. Ninčiny nohy dovolily Markytánce projít místy, které jsou pro ni na vozíčku nedosažitelné. Kráčet nad kořeny stromů, proběhnout se s světrem na lících po louce a brouzdat nad potokem uprostřed tekoucí vody nad splavem. Jsou chvíle, které pomohou zapomenout na starosti běžného života a ještě přidají něco pro zdraví.
Jízda na koni, patří k nim. Nenechte se zlomit nepřízní osudu, jsme tady pro vás my i čtyřnozí kamarádi ze stáje Vitality Slezsko. Možná jsme bezmocní změnit některé fatální události, ale o svém prožitém čase tady a teď rozhodujete sami.

Na brzkou viděnouKalendář akcí

zobrazit další akce

Aktuálně

Otevření služeb (30.04.2021)

AKTUÁLNĚ OTEVŘENO


Informace pro klubové hráče SK VITALITY (oddíl BADMINTON) (29.04.2021)

SPOUŠTÍME VENKOVNÍ KONDIČNÍ PŘÍPRAVU PRO DĚTI SK VITALITY


zobrazit další aktuality

Doporučujeme

Virtuální prohlídka našich areálů

Penzion Ovečka

 Banner bowling


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'21.231"N, 18°43'6.956"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: