• Hiporehabilitace Stáj Vitality Bystřice
  • Indiánské léto na koni Bystřice
  • Projížďka na koni Bystřice

Stáž na mistrovství světa tenisových týmů do 14 let

Mistrovství světa do 14 let - byli jsme i letos u této nejvýznamější tenisové mládežnické akce

Již popatnácté bylo pro Českou republiku ctí, hostit nejvýznamnější světovou akci, mistrovství světa družstev do 14 let. Samozřejmě ani letos jsme u této významné akce nemohli chybět. V historii startovali na této světové juniorské události např. Rafael Nadal, Novak Djokvič a Tomáš Berdych. A letošní akce byla z našeho pohledu o to zajímavější, že o světový primát bojovala za české barvy i odchovankyně našeho tenisu a bývalá členka našeho vitálního TSM Monika Kilnarová.

Monika odehrála v českých barvách skvělý turnaj, v základní skupině všechny své zápasy dvouhry vyhrála, rovněž náročný duel v semifinále proti USA (6:3,3:6,7:6), sestřih s tohoto utkání zde. Jen škoda, že se proti USA obdobně nevytáhla Moničina spoluhráčka z týmu, Markéta Vondroušová. Vítězství nad Američankami by znamenalo reálnou šanci na titul mistryň světa. Nakonec však i bronzová medaile je vysoce ceněná. Monika tak uzavřela svůj letošní báječný medailový hattrick, medaile z mistrovství republiky (zlato), z mistrovství Evropy (bronz) i z mistrovství světa (bronz).

Tituly mistrů světa získali v Prostějově chlapci Ruska (obrovskou bojovností přehráli ve finále favorizovaný tým USA) a děvčata USA (souboj s našimi děvčaty byl předčasným finále).

A kteří hráči mne nejvíce zaujali? Z děvčat Catherine Bellis (USA), Markéta Vondroušová, Monika Kilnarová, z chlapců Gianni Ross (USA) a Artem Dubrivnyj (Rusko). Snad je budeme moct za několik let pozrovat i ve světovém tenisu.